مراقبه (مدیتیشن) چیست

  مراقبه تکنیکی ساده، راحت، بی درد سر و در عین حال بسیار عمیق و اثرگذار است که به هر انسانی این امکان را می دهد تا به درون خود نفوذ کند و لایه ها و سطوح ظریف تر ذهن ، آگاهی ، تعالی و اقیانوس هشیاری ناب را تجربه کند. این هشیاری جنبه هایی چون سعادت ، آگاهی، خلاقیت، عشق فراگیر، انرژی مثبت، صلح و درک عقلانی که تجربه کردن آن هرکاری را ممکن می سازد.

ادامه مطلب
یوگا

تفاوت تمرکز (Dharana) و مراقبه (Dhyana)

یوگا درخانه

دهارنا (تمرکز/ Concentration): تمرین‌های پرورش و نیرومند کردن و خلوص ذهن است که در تمام فعالیت‌های شخصی و اجتماعی برای انسان (و به‌خصوص انسان پر‌مشغله امروز) مفید است زیرا دقت و توجه را افزایش می‌دهد و پریشانی و پراکندگی ذهن را سامان می‌دهد و مهارتی است که باید آن را آموخت. دهیانا (مراقبه/ Meditation): تجربه و درکی شخصی و بسیار عمیق از جهان است. مراقبه تفکری عمیق است. مراقبه در حیطه شناخت و آگاهی عمل می‌کند. تجسم/ تصویر سازی/ دعا/ درمان/ رسیدن به خواسته‌ها و ... هیچ ربطی به مراقبه ندارند. در مراقبه فرد برای به‌دست‌آوردن نمی‌نشیند بلکه برای از دست دادن (حجاب‌ها و الگوهای کنترل‌کننده) می‌نشیند. زیرا مراقبه‌گر ناظر بخشی از حقیقت است که با یا بدون او وجود دارد و البته مراقبه بدون مهارت کافی در دهارنا (تمرکز) به‌دست نمی‌آید. ذهن خموده و راکد و تاریک نیازمند حرکت و جاری‌شدن است. ذهن بی‌قرار و آشفته نیازمند نشست و عمق است و ذهن سکون‌یافته زلال گشته و اعماق از ورای آن پیداست.

یوگا بهترین روش برای درمان بیماری‌های روان‌تنی

یوگا سینا

شاید باور نکنید‌ اما بسیاری از درد‌هایی که شما در جسمتان احساس می کنید  ریشه در مشکلات روانی دارند. این دردها نشان‌ دهنده آرام نبودن ذهن و روانتان است که از مشکلی رنج می‌برد، برخی از دردها مثل دل‌ درد، سردرد، معده‌ درد و هزار و یک درد دیگری که گاهگاه به سراغ‌تان می‌آید و هیچ جوره خوب نمی‌شود، تنها یک نشانه است. این درد‌ها می‌گوید ذهنتان آرام نیست و روانتان از مشکلی رنج می‌برد

دوره های کاربردی یوگا دروازه ورود شما به دنیای یوگا

دنیای تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و مزایا و معایبی را به همراه خود دارد و انسان از سازگارترین موجودات کره خاکی است که در هر شرایطی زندگی را می پذیرد و به آن ادامه می دهد. یوگا سینا آینده گریز‌ناپذیر باشگاه‌های یوگاست.

مصرف اینترنت کم

در کلاس یوگای سینا شما فقط تصویر خود را ارسال و تصویر مربی را دریافت می و تصویر دیگر پرتوجوها را ندارید و دیگران هم تصویر شما را نمی بینند  که هم باعث کاهش مصرف اینترنت می شود.

بدون نیاز به نصب برنامه

کلاس یوگا سینا نیازی به نصب هیچ برنامه ای نداشته و با آخرین فن آوری روز دنیا بر روی گوگل کروم و فایرفاکس و سافاری بدون محدودیت در گوشی های اندرویید و آیفون و تبلت ها و لپتاپ و... اجرا می شود.

کلاس آنلاین رودررو

در کلاس های رودررو مربی شما را می بیند و بر انجام حرکات و وضعیت هایتان نظارت کامل دارد و آن ها را اصلاح می کند. شما هر لحظه حضور و حمایت مربی را احساس می کنید.

بیش از 150 فیلم آموزشی

یوگا سینا برای آموزش بیش از 150 آسانا و نکات مربوط به آنها ویدیوهایی تهیه کرده است که در سطوح مختلف کنار کلاس‌های یوگا در اختیار کاربران قرار گرفته است.

یوگا سینا
یوگا سینا
آدرس

تهران اکباتان: اکباتان، فاز2، بلوک 18، جنب ورودی6
تهران ستارخان: بعد از چهار راه خسرو، جنب پست بانک، پلاک 889
کرج گوهردشت: فاز2، خیابان 13 غربی، پلاک 10

تلفن

02144630379
02144664412
02634219600
02634219500