سم زدایی ساده آیورودا در بهار

سم زدایی ساده آیورودا در بهار

از مریم فکوری در
Number of replies: 0

سم زدایی ساده آیورودا در بهار

 

برخی از ما اولین نشانه های بهار و پایان زمستان را تجربه می کنیم. ممکن است از نظر انرژی کمی احساس سنگینی کنیم و هوس کنیم که بدن و سیستم ایمنی خود را تمیز کنیم. آیورودا در این مورد حرف های زیادی برای گفتن دارد. به منظور ساده نگه داشتن آن، چند راه است که می توانیم با بازگشت خورشید و افزایش طول روزها، بهش بپردازیم. بعضی اوقات انرژی راکد زمستانی می‌تواند منجر به تجمع سمومی به نام آما شود، می‌توانید با توجه به اینکه صبح‌ها بار سفید روی زبان‌تان وجود دارد، این موضوع را بررسی کنید. اگر پوشش سفید زیادی وجود دارد، قطعا زمان تمیز کردنش رسیده!

 آیورودا، علم زندگی، ابزارهای زیادی را به ما ارائه می دهد تا به ما در ایجاد نشاط از درون به بیرون کمک کند، یکی از این روش ها پاکسازی است.

 پاکسازی در بهار طبیعی است و بیشتر ما در این دوران، با توجه به اینکه طبیعت نیز خود را نوسازی و تجدبد میکند، احساس نشاط می کنیم. از جمله اینکه بسیاری از ما خانه ها و کمدها، گل ها و باغجه هایمان را تمیز میکنیم، ولی یادتان باشد بدن شما نباید آخرین چیز در لیست شما باشد.

 

 سموم از طریق تجمع غذا، هوا، آب، مواد شیمیایی، آلاینده ها و مواد نگهدارنده به بدن ما راه پیدا می کنند. این سموم با تحرک کمتر و سکون بیشتر در ماه های خواب زمستانی تشدید می شود،که منجر به افزایش وزن، خواب ضعیف یا حتی بیماری می شود. این ماده هضم نشده منجر به چسبندگی در بدن می شود که بدون توجه به اینکه دوشا شما چیست، به عنوان عدم تعادل کافا نشان داده می شود.

 چند راهکار ساده:

صبح زبان خود را تمیز کنید. اگر زبان خراش ندارید از قاشق استفاده کنید! خراش دادن زبان متابولیسم شما را تحریک می کند و باقی مانده های چسبنده را از دهان شما پاک می کند.

 

 

 برای افزایش آگنی (آتش گوارشی) اول صبح یک فنجان آب گرم همراه با لیمو بنوشید. آب گرم با لیمو به قلیایی شدن بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

 

 صبحانه سبکی بخورید که هضم آن آسان باشد.

 من توت ها و میوه های تازه را توصیه می کنم، این به پوست شما نیز کمک می کند.

  

 پوست خود را با لیف ابریشمی (یا برس خشک) بشویید. پوست ما بزرگترین عضو بدن انسان است. اطراف قلب رو بشویید و در پایان، حمام خود را با یک دقیقه آب سرد به پایان برسانید!

 به مدت دو هفته قند، الکل، لبنیات، کافئین (به جز افرادی که دوشای کافا دارند)، روغن های سرخ کردنی و گوشت قرمز را از رژیم غذایی خود حذف کنید، به بدن خود کمی استراحت دهید. برای چند روز اول دشوار خواهد بود، اما پس از مدتی، احساس سبکی، انرژی و نشاط بیشتری خواهید داشت.

 یوگا، پرانایاما و مدیتیشن را تمرین کنید و زمانی را برای استراحت خود در نظر بگیرید. هنگامی که بدن ما در حال سم زدایی است، ما بیش از حد حساس می شویم و خلق و خوی ما می تواند تند باشد. ماساژ، حمام نمک و بیرون رفتن از خانه همه در طول پاکسازی مهم هستند.

  

آیورودا به ما می آموزد که بهار زمان فوق العاده ای برای یافتن زمینه های ظریف و تولد دوباره است. روی رهاسازی چیزهایی که به آن نیاز ندارید تمرکز کنید و چیزهایی که باعث حس سرزندگی در شما می شود را افزابش دهید

 

نویسنده : Jeannie O'Neill

مترجم : مریم فکوری